ПСЖ смаза Тулуза, но забрави головете

Парижани завършиха 0:0 в мач на една врата

ПСЖ изпусна Тулуза и завърши 0:0 в домакинството си от 26-ия кръг на Лига 1. Парижани показаха много добра игра, очевидно натрупали самочувствие след гръмката си победа над Барселона в Шампионската лига, но така и не успяха да пратят топката във вратата на съперника си.

Срещата започна с по-активна игра на домакините, които задържаха повече топката и се опитваха да създават опасни атаки веднага след първия съдийски сигнал. Първият по-опасен удар към вратата на Тулуза обаче дойде чак в 14-та минута, когато Лукас Моура намери очертанията.

В следващите десет минути отново бразилецът пробва късмета си, но безуспешно.

На почивката в игра се появи Марко Верати, който внесе повече острота в играта на домакините. В 50-та минута Кавани пробва да вкара с шут от далече, но Лафонт спаси. Две минути по-късно уругваецът нацели и напречната греда след избиване на вратаря на Тулуза.

Малко след изминаването на час игра ПСЖ спечели пряк-свободен удар на границата на наказателното поле, но малък рикушет в стената попречи на Кавани да отбележи. В 68-та минута пък удар с глава на Маркиньос бе блокиран от съотборника му Кимпембе точно пред гол линията.

В 84-та минута центриране на Ориер за малко не се превърна в автогол за Тулуза, след като бранител в бяло беше много близо да засече топката в собствената си врата.

Съдията назначи шест минути продължение на срещата, а в четвъртата от тях Едисон Кавани отново се опита да отбележи, този път със странична ножица, но бе вдигната засада.

Така ПСЖ остана само с точка от срещата с Тулуза и не може да се доближи на една точка зад лидера Монако, който също сбърка този кръг след 1:1 с Бастия. Тулуза пък са осми с 34 точки.