Удинезе отне две точки от Юве и остави Рома в играта (СНИМКИ+ВИДЕО)

Интер громи Каляри с 5:1, а Белоти измъкна Торино с хеттрик

Ювентус завърши 1:1 при гостуването си на Удинезе и не успя да се възползва от загубата на Рома срещу Наполи и да излезе на 10 точки пред "римските вълци" в класирането.

Изненадващо, домакините не приеха играта в собствената си половина, а бяха настроени да се надиграват с шампионите. До 11-та минута Дибала и Пянич пратиха опаси удари към Карнезис, но Удине отвърна чрез Сапата и Фофана, които затрудниха Буфон. В 37-та минута именно Сапата взриви трибуните на „Дачия Арена“, след като получи дълъг пас от защитата, напредна мощно към наказателното поле, където Леонардо Бонучи не успя да го спре и успя да промуши топката под плонжа на Буфон.

След почивката равностойната и открита игра не спря и Сапата бе много близо до втори гол в 56-та минута. Вместо това четири минути по-късно завърналият се в състава на Юве Бонучи изравни с глава за 1:1 при центриране на далечната греда.

Интер разби Каляри с 5:1 при гостуването си на Сант'Елия и се върна на петото място, което бе заето от градския съперник Милан в събота вечер. Първите 20 минути в Сардиня преминаха доста равностойно, но след това Интер постепенно взе нещата в свои ръце и в 34-та минута Перишич откри за нерадзурите след перфектно подаване зад защитата на Банега.

Пет минути по-късно именно аржентинецът удвои след прекрасно изпълнен пряк-свободен удар над стената.  В 42-та минута Марко Бориело все пак успя да намали изоставането на Каляри, след като засече с глава центриране от статично положение.

Две минути след почивката Перишич отново върна аванса от два гола за Интер след перфектен удар по диагонал в наказателното поле. Миланският гранд продължи с доминацията си и в 60-та минута Миранда бе много близо да отбележи четвърти гол. Това стори Мауро Икарди в 67-та минута, когато Интер получи право да изпълни дузпа и капитанът на тима не сгреши. В самия край на срещата пък с гол се отчете и Роберто Джилардини.

Ивайло Чочев игра 85 минути при загубата на Палермо от Торино с 1:3. След много силни първи 30 минути за Торино, гостите от Палермо откриха чрез Андреа Рисполи.

Синиша Михайлович обаче направи ключова смяна на полувремето, пускайки в игра Адем Ляич, който внесе нужната скорост в атака и „биковете“ успяха да обърнат резултата. В рамките на три минути между 73-та и 76-та Андреа Белоти хвърли в екстаз Олимпийския стадион в Торино, а в 81-та той оформи и своя хеттрик. Малко преди това пък Норберт Балог получи втори жълт картон и остави Палермо с 10 души.

В останалите две срещи Дженоа измъкна победа с 2:0 срещу Емполи с голове в 89-та и 93-та минута. След много равностойна среща, „грифоните“ си тръгнаха с трите точки благодарение на Оливие Нчам и Оскар Хилйемарк. Кротоне, без Александър Тонев в състава си, завърши 0:0 при домакинството си на Сасуоло и остана предпоследен с едва 14 точки.