Верея отказа Пирин от мечтите за топ 6 (ВИДЕО)

Валери Домовчийски и Педро Еуженио донесоха втория успех на Верея през пролетта в един слаб мач за "орлетата"

Верея победи Пирин с 2:0 на своя „Трейс Арена” в 25-ия кръг на Първа лига с голове на Валери Домовчийски преди почивката и Педро Еуженио четвърт час преди края. „Орлетата” на Милен Радуканов изиграха много слаб мач и записаха второто си поражение през пролетта, докато за тима на Александър Томаш успехът също бе втори през новата година.

В класирането Верея е десети, но вече събира 30 точки и е само на една зад деветия Пирин, който има 31 и вече и на теория няма шансове за топ 6.

Преди мача „зелените” бяха в отлично настроение като отборът с най-много точки през пролетта след Лудогорец. Пирин пресираше с по трима и четирима играчи до наказателното поле в първите 10 минути. Именно пресата донесе интересна ситуация в 5-ата минута, когато Бандаловски върна неудобно с крак за своя вратар Пламен Колев, който се провали в опита да овладее, топката отиде право нагоре и вратарят се принуди непозволено да я избие с ръка, за да попречи на Станислав Костов да отбележи и последва двоен удар за „орлетата” на границата на вратарското поле. Целият отбор на Верея се нареди на голлинията и с дружни усилия Колев и съотборниците му блокираха два поредни удара на Станислав Костов и Румен Сандев.

След 10-ата минута пресата на гостите се разпадна и Верея пое контрола върху играта, докато отборът на Радуканов се прибра в защита. Старозагорци направиха първата си безупречна акция в 13-ата минута, но Макенджиев изби шута на Домовчийски към близкия долен десен ъгъл след комбинация с Бандаловски и Педро Еуженио с по едно докосване.

Последваха спокойни минути, в които Верея търпеливо чакаше да намери пролука в защитата на Пирин, докато гостите оставаха крайно пасивни. Домакините намериха пролуката в 36-ата минута, когато Елиаш подаде от десния фланг леко навътре за Бандаловски, който продължи по крилото за Педро Еуженио и ниското центриране по земя на крилото бе идеално за Валери Домовчийски и централният нападател изскочи сам на втора греда, за да вкара в празната врата – 1:0.

До почивката Пирин не показа никаква идея в атака и Радуканов вдигна Иван Цветков да загрява още на почивката.

Верея продължи по-напористо и в началото на втората част. Елиаш изведе бързия Педро Еуженио отдясно, но ударът от малък ъгъл по земя бе избит с крак от Благой Макенджиев. Селим Керкар имаше още по-чисто положение след технично измъкване между Сандев и Старокин, но сам срещу вратаря насочи право в него и Макенджиев парира в корнер.

Милен Радуканов видя, че нещата не вървят и още преди да е изминал час игра включи Иван Цветков за сметка на Рос Дженкинс. Цветков веднага раздвижи играта на благоевградчани и намери Благов вляво, който върна пред вратата, там Цветков заложи за Станислав Костов, но бранител се хвърли пред него и спря шута.

Александър Томаш отговори с пускането на друг опитен играч – Георги Андонов, който веднага организира опасна акция за Верея, Домовчийски пропусна зад себе си за Керкар, който вляво от изгодна позиция прекали със силата и би встрани.

Опасните контри на Верея дадоха резултат в 74-ата минута. Контрата тръгна от наказателното поле на Верея, където Владимир Зафиров спокойно овладя лошо центриране на Башлиев, за да пусне вляво за Керкар, той устоя на натиска от Костов и пусна по левия фланг напред за Елиаш, който обърна в наказателното поле за Педро Еуженио и макар Макенджиев да спаси първия удар, при втория топката спря в долния десен ъгъл за 2:0.

До края Пирин не стигна до добро положение да вкара поне почетен гол и старозагорци спокойно затвориха мача.