Република Корея спечели отборната титла на сабя

Република Корея изненадващо спечели отборната титла на сабя за мъже на олимпийския турнир по фехтовка в Лондон. Ким Джун-Хуан, Уон У-Юн, Гу Бонгил и О Ън-Сок победиха убедително на на финала Румъния с 45:26 туша

Република Корея изненадващо спечели отборната титла на сабя за мъже на олимпийския турнир по фехтовка в Лондон. Ким Джун-Хуан, Уон У-Юн, Гу Бонгил и О Ън-Сок победиха убедително на на финала Румъния с 45:26 туша. Азиатците не бяха сред фаворитите, след като най-доброто им класиране в покследните три световни първенства беше девето място.

В мача за третото място квартетът на Италия се наложи над номер 1 в схемата Русия с 45:40 и отново взе бронза след Пекин 2008.

Крайно класиране в отборната надпревара на сабя за мъже:
1. Република Корея (Ким Джун-Хуан, Уон У-Юн, Гу Бонгил и О Ън-Сок)
2. Румъния (Рарес Думитреску, Тибериу Долничяну, Флорин Заломир и Александру Сиритяну)
3. Италия (Алдо Монтано, Диего Окюци, Луиджи Тарантино и Луиджи Самеле)
4. Русия
5. Германия
6. Китай
7. Беларус
8. САЩ

Илиана Раева: Журналистите сте главни виновници за провала на българите в Лондон

В Рио няма да имаме отбори и спортисти, предрича треньорката по художествена гимнастика

Михаела Маевска: Сами изпуснахме медала в Лондон

„Съжалявам, защото разочаровахме много хора и една от грешките бе моя", заяви грацията при пристигането на ансамбъла на летище „София”

Трогателно посрещане за българските медалисти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Станка Златева, Тервел Пулев и Петър Стойчев обраха аплодисментите на летището

Илиана Раева в София: Бяхме спечелили медала, но в последния момент го изпуснахме

"Единствено Михаела (Маевска) иска да се откаже, всички останали възнамеряват да продължат", каза треньорката на ансамбъла ни по художествена гимнастика

Тервел: Горд съм, че спечелих медал (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сега съм по-спокоен, отколкото преди заминаването", призна Пулев при завръщането от Лондон

Стефка Костадинова в София: Финансирането беше обезпечено, липсва нещо в треньорите, в спортистите дори

Трябва да се работи точно върху олимпиадата, не толкова върху световни и европейски първенства, обяви председателят на БОК

С два олимпийски медала се върнахме 60 години назад

Олимпийските игри бяха закрити с бляскава церемония, но споменът за тях ще нагарча на българския спорт - България не успя да вземе злато за пръв път от Хелзинки 1952 г.

Стефка: Да си свиваме лозунгите и да се хващаме за работа

Съжалявам за Станка, Ваня и ансамбъла, волейболистите са героите ни

Японката Наруми Куроси е "последната" олимпийка на игрите в Лондон

Олимпиадата в Лондон започна на 25 юли с футболен мач между женските отбори на Великобритания и Нова Зеландия