Лудогорец разгроми Литекс и в реванша, повтаря финала с Ботев от 2014 г. (ВИДЕО)

Разградчани се класираха за трети мач за трофея в последните шест сезона, не са губели никога

Лудогорец отново разгроми Литекс. В протоколния реванш в Ловеч разградчани вкараха 7 безответни попадения и с общ резултат 11:0 се класират за трети финал в последните шест сезона, като досега нямат загубен мач за трофея (2011/12 – 2:1 срещу Локо Пд, 2013/14 – 1:0 срещу Ботев Пд; и двата в Бургас).

Сега отново съперник ще бъде отборът на пловдивския Ботев, елиминирал Верея (Стара Загора) след общ резултат 2:1. Сега финалът ще бъде в София на 24 май.

С хеттрик в Ловеч се отличиха Жоао Пауло и Клаудиу Кешеру.

Бразилецът откри в 12-ата минута. Капитанът Светослав Дяков, който се завърна, го зърна и му пусна перспективна дълга топка вляво на наказателното поле, а бразилецът елегантно прехвърли вратаря за 1:0.

Литекс можеше да изравни, но направи фрапиращ пропуск след неразбирателство в зелената защита. Йордан Минев и вратарят Дос Сантос не се разбраха при дълга топка. Преслав Антонов само трябваше да намери улучи някоя пролука във вратата, но уцели тялото на Минев.

Резултатът бе удвоен в 24-ата минута, когато Жоао Пауло отне една топка и Клаудио Кешеру с ножичен удар заби в горния ъгъл.

Красив гол вкара и Върджил Мисиджан, който овладя на около 35 метра, напредна и с техничен удар от дъгата на наказателното поле прехвърли неубедителния Вълков.

Жоао Пауло с глава вкара втория си гол в 51-ата минута, като реферът Георги Давидов бе редно да спре играта, защото играч в оранжево лежеше.

Клаудио Кешеру отблизо направи 5:0, а за 6:0 с удар по диагонала точен бе Жоао Пауло.

В края Виктор Мицаков от състава на Литекс блъсна Кишада в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. С хеттрик след точно изпълнение блесна и Кешеру.