Виляреал остава в битката за Европа след лесна победа над Хихон (ВИДЕО)

"Жълтата подводница" заби три гола за час игра, но не опази мрежата си суха

Виляреал победи Спортинг Хихон с 3:1 и запази петото място в класирането, доближавайки се само на пет точки от четвъртия Севиля.

Домакините започнаха много добре срещата и 14-та минута Сориано стреля точно в очертанията на вратата, но стражът на Хихон спаси. Малко след това той отново повтори упражнението, но не успя да отбележи.

В 33-та минута Солдадо най-накрая откри резултата, след като получи в наказателното поле и с десния крак прати хубав удар по земя, макар да изгуби равновесие.

Две минути след почивката Седрик Бакамбу удвои, излизайки сам срещу вратаря на гостите и реализирайки хладнокръвно в далечния ъгъл. Малко преди да измине час игра отново той оформи класическата преднина на „жълтата подводница“.

След третия си гол домакините свалиха темпото и това даде шанс на Хихон да разиве няколко хубави атаки, една от които се превърна в гол. В 73-та Дъглас намали след хубав удар от границата на наказателното поле, но до нещо повече от почетна загуба за гостите не се стигна.

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)