Рома разкова Милан с 4:1 на "Сан Сиро" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Донарума спаси и още голове, на два пъти и гредите помагаха на "росонерите" да избегнат по-голям разгром

Рома разби Милан с 4:1 като гост на „Сан Сиро” в дербито, което сложи край на 35-ия кръг в Серия А, за да си върне второто място от Наполи. Един Джеко беше звездата на мача с два гола преди почивката и асистенция за Ел Шаарави през втората част. Марио Пашалич даде краткотрайни надежди на домакините преди гола на бившия „росонеро” Ел Шаарави.

Рома събра 78 точки и има аванс от една пред третия Наполи, а изоставането до лидера Ювентус е стопено на 7, но до края на сезона има само три кръга и само победа на Рома в следващия кръг у дома над шампиона ще попречи на "Старата госпожа" да ликува с шеста поредна титла.

През миналия сезон Рома надви Милан с 3:1 като гост, а тази вечер римляните поведоха рано в осмата минута. Салах пресира Внаджони, който загуби топката, а Джеко направи двойно с египтянина и централният нападател отбеляза в близкия горен ъгъл за 1:0.

Удар на Деулофеу бе отклонен и мина от грешната страна на гредата, а Пероти накара Донарума да избива фалцовия му удар от 25 метра в далечната греда.

Джеко от воле би над целта, а Соса бе близо до това да вкара Шчесни с топката във вратата с много мощен удар, но вратарят все пак се справи.

Паредес центрира от корнер и Джеко надскочи защитата на Милан, за да вкара 27-ия си гол за сезона в Серия А за 2:0. Повече от него за един сезон в елита е вкарвал само Родолфо Волк през кампания 1930/31.

Донарума изби шут на Наинголан в гредата, а добавката на Салах от чиста позиция беше неточна. После 18-годишният вратар попречи и на Пероти да вкара от малък ъгъл след пас в коридор на Наинголан.

Темпото спадна в началото на втората част и чак в 76-ата минута Марио Пашалич с плонж с глава върна надеждите на Милан след пас на резервата Лукас Окампос – 1:2.

Надеждите угаснаха бързо само две минути по-късно, когато Джеко свали висока топка за Ел Шаарави, който разстреля Донарума в десния ъгъл за 3:1.

В 86-ата минута Габриел Палета свали Салах пред вратата за дузпа с директен червен картон и Де Роси с много късмет успя да вкара на Донарума, който разгада изпълнението – 4:1.