Тотнъм се сбогува с "Уайт Харт Лейн" със стил, побеждавайки Манчестър Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Шпорите" напускат дома си след 118 години, като през настоящия сезон нямат загуба - 17 победи и две равенства

Тотнъм зарадва феновете си и се сбогува с „Уайт Харт Лейн” с победа с 2:1 над Манчестър Юнайтед в двубой от 37-ия кръг на елита в Англия. След 118 години Тотнъм се разделя със стадиона си със стил – 17 победи и две равенства през сезона. На стадиона присъстваха много бивши футболисти на „шпорите”, срред които и Димитър Бербатов, а освен играчи имаше и петима предшественици на Почетино. Поражението на Юнайтед води до това, че "червените дяволи" вече нямат шанс да се класират за Шампионска лига през първенството и трябва да спечелят Лига Европа, за да играят в най-престижния клубен турнир догодина.

Шест минути трябваха на „шпорите” да зарадват феновете си с гол при сбогуването с „Уайт Харт Лейн”. Късо изпълнение след корнер доведе до пас на Дейвис в пеналта, Рууни трябваше пази Ванияма, но нападателят остана под топката и кениецът с точен удар прати в мрежата.

Рууни пусна по фланга за Марсиал в 18-ата, а след грешка на бранител французинът нанесе удар към далечната греда, като малко не му стигна да върне равенството.

Последваха силни минути за Тотнъм, в които домакините пропуснаха на два пъти от чисти позиции. Първо Хюн-Мин Сон не успя да завърши добър пробив с попадение, като шутира във вратаря, а в 22-ата Кейн изпревари Де Хеа, но от малка дистанция стреля в гредата.

В края на полувремето Рууни изведе Байли, но бранителят предпочете да подава за Мата, вместо да стреля и сгреши.

Бърз гол беляза и началото на втората част, като попадението отново бе в мрежата на Юнайтед. При центриране от фаул Хари Кейн не бе покрит добре и нападателят отклони към вратата, а Де Хеа нямаше как да реагира в ситуацията.

Марсиал в 63-ата пробва отново да изненада Лорис с удар извън пеналта, но пак не показа точност.

В 71-ата Уейн Рууни върна надеждите на Юнайтед. Индивидуален рейд на Марсиал завърши с пас, Рууни чукна топката, която се отклони в крака на Вертонген, и резултатът бе намален на 1:2. Това бе 198-и гол за Рууни във Висшата лига и негов седми на „Уайт Харт Лейн”, което го прави и най-резултатен сред играчите гостували на легендарния стадион.

Попадението даде импулс в играта на Юнайтед, които обаче не успяха да стигнат до частичен обрат и Тотнъм заслужено затвори мача при 2:1 в своя полза.

След двубоя бе предвидена церемония, а след последния съдийски сигнал множество фенове на "шпорите" влезнаха на терена.