Алавес завърши кампанията в Примера дивисион със седми пореден мач без поражение

Депортиво победи Лас Палмас с 3:0

Депортиво Ла Коруня завърши сезона в испанското футболно първенство с класически успех с 3:0 над Лас Палмас. Флорин Андоне откри резултата на "Риасор" още в четвъртата минута, след като беше изведен в дясно в пеналта от Гийерме и с хубав удар по диагонала намери далечния ъгъл.

Румънецът удвои с втория си гол в мача и 12-и за сезона след страхотен самостоятелен пробив. В 28-ата минута той пое топката в центъра и на скорост надбяга двама защитници на съперника, навлезе в наказателното поле и хладнокръвно преодоля вратаря Раул Лисоаин.

Карлес Хил реши всичко с трето попадение шест минути преди почивката. Той засече отблизо, след като Лисаоин не се намеси добре след центриране от ляво.

Гостите доиграха мача с човек по-малко, след като Ернан Сантана получи втори жълт и червен картон в 79-ата минута за нарушение в гръб срещу резервата Марлос Морено, спирайки контраатака на домакините.

Лас Палмас завършва кампанията с пет поредни загуби на 14-ото място в крайното класиране с 39 точки. Депортиво пък прекъсна серия от пет поредни двубоя без успех и финишира 16-и с 36 точки.

В друг мач без съществено значение Леганес измъкна домакинско 1:1 срещу Алавес с изравнителен гол минута преди края на Давид Тимор, който вкара със страхотен изстрел от над 30 метра. Гостите бяха повели след малко повече от час игра след удар с глава на Ненад Кръстичич.

Алавес, който на 27 май ще играе срещу Барселона на финала на турнира за купата на Испания, завърши шампионата със серия от седем мача без поражение и с 55 точки заема деветото място. Леганес приключва на спасителната 17-а позиция с 35 точки.

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)