Тасева и Владинова спечелиха сребро и бронз на лента на Европейското първенство

Близначките Дина и Арина Аверини обраха златните отличия

Българските състезателки спечелиха две отличия в индивидуалните финали на отделните уреди на Европейското първенство по художествена гимнастика в унгарската столица Будапеща

Катрин Тасева завърши втора на лента със 17.150 точки, а Невяна Владинова се нареди трета също на лента с 16.950.

Владинова участва и на другите три финала, но остана четвърта на топка с 16.800, пета на бухалки с 16.900 и осма на обръч с 16.050. В другия си финал днес Тасева завърши четвърта на обръч със 17.450.

Близначките Дина и Арина Аверини обраха златните отличия. Дина стана шампионка на обръч с 18.200 и на лента със 17.625, а заслужи и сребро на бухалки с 19.000, докато Арина триумфира на топка с 18.850 и на бухалки с 19.075.

Другата рускиня Александра Солдатова взе сребро на обръч с 18.150 и на топка с 18.125. За два бронза пък се пребори Линой Ашрам от Израел. Тя остана трета на обръч със 17.975 и на бухалки 17.750. Бронз на топка взе Алина Харнаско (Беларус) със 17.550.

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат