Драма със 7 гола и продължения калсира САЩ за финала в женския футбол

Американките победиха с 4:3 Канада, играят срещу Япония на финала в повторение на мача за титлата на световното

Олимпийските шампионки от САЩ се класираха на финал на турнира по футбол за жени, след като се нуждаеха от продължения за победа с 4:3 над Канада. В мача за златото американките ще срещнат отбора на Япония, който се наложи с 2:1 над Франция. Това ще бъде и повторение от финала на световната купа в Германия 2011, когато азиатките се наложиха над САЩ след дузпи.

Американките изоставаха три пъти в резултата срещу Канада, но успяха да стигнат до изравняване в резултата в редовното време. Мегън Рапино се разписа на два пъти, а Аби Уамбах изравни от дузпа в 80-та минута, за да се стигне до драматичното попадение за 4:3, дело на Алекс Морган. Тя засече с глава центриране на Хедър О'Райли в последните секунди на продълженията.

Резултати от полуфиналите на женския олимпийски турнир по футбол:
Канада - САЩ 3:4 след продължение, 3:3 (1:0) в редовното време
Франция - Япония 1:2 (0:1)

В Бразилия обвиниха Рафаел за загубената олимпийска титла

Защитникът на Манчестър Юнайтед направи фрапантна грешка за първия гол на Мексико във финала на Олимпиадата

Мано Менезес призова да не го уволняват

Бразилският селекционер Мано Менезес настоява, че трябва да остане на поста си, въпреки болезненото поражение от Мексико във финала на олимпийския турнир в Лондон

Мексико свали на земята бразилските звезди и спечели златото

"Ацтеките" победиха с 2:1 на финала и спечелиха първа олимпийска титла във футбола, Бразилия остана със среброто

Южна Корея взе бронза от футболния турнир в Лондон

Финалът на надпреварата е днес в 17:00 часа наше време

Джовани Дос Сантос пропуска финала между Мексико и Бразилия

Мексиканският нападател Джовани Дос Сантос ще пропусне финала на футболния турнир на Олимпийските игри в Лондон срещу Бразилия заради контузия на дясното бедро

Канада спечели бронзовите медали във футболния турнир за жени

Победното попадение за Канада падна във втората минута на добавеното време на мача

Вижте кой рефер ще ръководи финала Бразилия - Мексико

Срещата е в събота и ще се играе на „Уембли”

Избягалите камерунци могат да стоят във Великобритания до ноември

Седемте избягали състезатели от олимпийския отбор на Камерун могат безпроблемно да останат във Великобритания до ноември. Спортистите, които събраха багажа си и изчезнаха от олимпийското село през миналата седмица, имат валидни визи за престой на Острова за още три месеца