3. Черно море удържа Левски на Герена - 0:0 (ВИДЕО)

Черно море удържа Левски на Герена - 0:0 (ВИДЕО)

"Моряците" си гарантираха медали

Левски и Черно море завършиха наравно 0:0 в мач от шампионския плейоф на efbet Лига. Срещата на стадион "Георги Аспарухов" започна със закъснение след фенски протест срещу собственика на "сините" Наско Сираков, и за жалост това се оказа най-интересният момент за цялата среща.

С точката днес варненци изпревариха ЦСКА на второто място в класирането, макар и двата отбора да са с по 66 точки, докато "сините" са вече четвърти с 55 точки, изпреварвайки Локомотив Пловдив със същия актив.

По програма срещата трябваше да започне в 19:30ч, но около 20 фена на Левски слязоха на терена и разпънаха огромен трансперант срещу собственика Наско Сираков. Малко след това те все пак се оттеглиха в Сектор "Б", за да може мачът да започне.

Левски започна по-активно в началните минути на срещата. В 9-ата минута Джавад ел Джемили навлезе чрез дрибъл в наказателното поле на Черно море, след което стреля, но покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Иван Дюлгеров.

Първият точен удар в двубоя дойде в 16-ата минута, когато Фабио Лима изведе по дясното крило Патрик-Габриел Галчев, чийто удар от малък ъгъл бе отразен от Иван Дюлгеров.

Ел Джемили напредна по дясното крило и навлезе навътре, за да отправи удар в 18-ата минута, който бе отразен от стража на Черно море.

Най-доброто положение за Черно море от началото на двубоя дойде в 24-ата минута, когато Мазир Сула бе намерен с дълго подаване дълбоко в половината на Левски. Ударът на футболиста на "моряците" обаче бе покрай целта.

В 37-ата минута Андреяс Калкан напредна по лявото кирло и стреля от границата на наказателното поле, но топката рикошира във футболист на Левски. Последва добавка от страна на Илиан Илиев-младши, но Пламен Андреев демонстрира страхотен рефлекс и отрази удара в долния ляв ъгъл на своята врата.

Левски започна по-активно втората част. В 48-ата минута Патрик-Габриел Галчев напредна отдясно и сви топката за Марин Петков, чийто удар бе блокиран от бранител на Черно море.

Само минута по-късно Галчев се възползва от рикоширала топка след изпълнение на корнер за Левски, за да отправи мощен удар от воле, който обаче отново блокиран от футболист на Черно море.

След центриране от корнер от страна на Илиан Илиев-младши в 78-ата минута, Даниел Димов стреля опасно с глава към горния ляв ъгъл на вратата, но Пламен Андреев демонстрира страхотен рефлекс и успя да избие топката.

Стартови състави:

Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами (К), 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 9. Рикардиньо, 10. Асен Митков, 11. Джавад Ел Джемили, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 88. Марин Петков

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 15. Дани Мартин, 71. Васил Панайотов (К), 5. Пабло Гарсия, 11. Илиан Илиев, 16. Андреяс-Кристиан Калкан, 10. Мазир Сула, 9. Атанас Илиев