Надал даде само пет гейма на Агут

Испанецът постигна лесна победа по пътя към четвъртфиналите

Деветкратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под номер 4 разгроми сънародника си и 17-и в схемата Роберто Баутиста Агут с 6:1, 6:2, 6:2 за 110 минути.

Така Надал, който вчера навърши 31 години, записа четвърта поредна убедителна победа на "Ролан Гарос", като до момента е загубил общо 20 гейма.

"Всеки ден е различен. Щастлив съм от постигналото в първите ми четири мача. Играх на много високо ниво, което ми дава допълнителна увереност. Ще трябва да продължа да давам най-доброто от себе си, ако искам да удължа победната серия", коментира Надал.

С успеха днес той изравни рекорда на Роджър Федерер (Швейцария) с 11 четвъртфинала в Париж, след като пласира 31 печеливши удара срещу едва 12 на Баутиста Агут в мача.

За място на полуфиналите Надал ще срещне победителя от срещата между Милош Раонич (Канада) и Пабло Кареньо Буста (Испания).

Руснакът Карен Хачанов стана най-младият осминафиналист в турнира от 2009 година насам, след като се наложи над номер 21 Джон Иснър (САЩ) със 7:6(1), 6:3, 6:7(5), 7:6(3) след три часа игра.

21-годишният Хачанов, който дебютира в Париж, направи най-доброто си класиране в турнирите от Големия шлем.

Следващият съперник на руснака ще бъде водачът в световната ранглиста и миналогодишен финалист Анди Мъри (Великобритания).