България с втори успех на Световната купа на развиващите се нации

Националният отбор се наложи над Андора

Националният отбор на България по хандбал записа втора победа в група "С" на Световната купа на развиващите се нации, след като се наложи над Андора с 38:16 (19:6).

По този начин възпитаниците на Георги Андреев си осигуриха второто място в групата след тима на Кипър и се класираха за четвъртфиналите.

Българският тим контролираше играта от самото начало и не допусна изоставане в нито един момент от срещата.

Най-полезен в отбора на България бе Светлин Димитров, който завърши със 17 гола и към момента е голмайстор на турнира с 42 попадения. За тима на Андора 3 гола реализира Алекс Тоха.

В четвъртфиналите България ще срещне фаворита в надпреварата Фарьорски острови, който спечели безапелационно група "D". В другите четвъртфинални сблъсъци ще се срещнат Турция и Грузия, Кипър и Китай, както и Люксембург и Косово.

Двубоите от четвъртфиналите са на 16 юни.

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат