Етър разби Литекс в последната си проверка

„Виолетовите” представиха отбора и се наложиха с 4:2

Отборът на Етър (Велико Търново) победи Литекс с 4:2 в последната си контрола преди старта на Първа лига.

Преди началото на срещата целият отбор на етърци беше изведен на терена, както и треньорското ръководство начело с Иван Вутов и Станислав Генчев.

Първото попадение на стадион „Ивайло” падна в 12-ата минута.

Тодор Колев реализира от дузпа в полза на „болярите“.

Пет минути по-късно Ивайло Раденцов изравни, след като топката рикошира в защитник на Етър.

Така първата част завърши при равен резултат – 1:1.

В 51-ата минута Стефан Неделчев покачи на 2:1 след асистенция на Александър Александров.

Последваха няколко смени за двата отбора.

В 66-ата минута влезлият секунди по-рано Иван Стоянов вкара трето попадение за Етър.

Малко след това Мартин Станкев направи резултата 4:1 с първото си докосване, след като се появи на терена.

В 72-ата минута любимецът на „виолетовата” публика Иван Петков пропусна да отбележи с глава.

Четири минути преди края на срещата Методи Костов оформи крайното 4:2.

В самия край на двубоя Стефан Неделчев разтресе напречната греда.

Така Етър завърши отлично лятната си подготовка и очаква първия мач от елита на България.

Той ще е и дебютен за новия сезон в елита, тъй като стартира в петък от 18:45 часа, а съперник е отборът на Локомотив Пловдив.

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен