Ливърпул започна подготовката с разгром (ВИДЕО)

Мъсисайдци разбиха с 4:0 Транмиър, фенове щурмуваха терена

Ливърпул стартира серията си от летни контроли с изразителна победа.

„Червените” разбиха с 4:0 своя местен съперник Транмиър Роувърс, макар че бяха без голяма част от най-ярките си звезди в предни позиции.

От състава на Юрген Клоп липсваха Филипе Коутиньо, Адам Лалана, Садио Мане и лятното попълнение Мохамед Салах, но и без тях Ливърпул спечели с лекота.

Джеймс Милнър откри резултата от дузпа в 34-та минута, отсъдена за нарушение срещу Шей Оджо, а малко преди паузата Марко Груич (’42) удвои с чудесен удар от далечна дистанция.

На почивката Клоп направи 10 смени, като само вратарят Лорис Кариус запази мястото си, макар че в 67-ата минута го отстъпи на полския тийнейджър Камил Грабара.

Скоро след подновяването на играта за второто полувреме Педро Чиривея (’50) оформи класиката, а в 79-ата минута 17-годишният Бен Уудбърн сложи точка на спора с гол от дузпа за крайното 4:0.

След последния съдийски сигнал пък на терена масово навлязоха фенове, които искаха да се снимат със своите любимци и да получат автографи.

Следващата контрола на Ливърпул е срещу Уигън и ще се проведе в петък от 21:30 часа, след което „червените” заминават азиатско турне и ще мерят сили с Кристъл Палас (19 юли, 15:30 часа), Херта (29.07 от 19:00 часа), Байерн Мюнхен (01.08 от 21:30 часа) и Атлетик Билбао (05.08 от 19:15 часа).

Ас на Реал с фрактура, под въпрос за финала

Тръпката е на Острова: Невиждан в историята рекорд или изненадата на десетилетието?

Клубните първенства из цяла Европа изглеждат до голяма степен предрешени, но интрига все още има в един от най-силните шампионати