Монако пречупи трудно Метц за рекорден успех във Франция (ВИДЕО)

Гол на Фалкао донесе 15-а поредна победа на "монегаските" в елита

Монако стигна трудно до успеха при гостуването на Метц в III кръг на Лига 1. Разликата в мача направи Радамел Фалкао, който вкара единствения гол в 78-ата минута на мача. Това бе 15-а поредна победа за „монегаските” в първенството, което е нов рекорд в елита на Франция.

Играта бе равностойна през първата половина на двубоя, а с изключително подредената си игра домакините затрудниха шампионите, които така и не успяха да застрашат противниковата врата.

Най-чистото положение за Монако, преди почивката, дойде в 30-ата минута. Тогава Моутиньо направи отлично извеждащо подаване за Фалкао, колумбиецът пое топката, финтира бранител, но стреля слабо в ръцете на вратаря.

Три по-късно Диакаби получи на границата на пеналта, но не успя да овладее топката и пропиля нова възможност за „монегаските”.

Така след 45 минути игра двата тима не успяха да си вкарат гол.

Метц можеше да открие резултата в 59-ата минута, но след удар с глава на Карило топката срещна страничната греда.

Головата суша продължи чак до 78-ата минута, когато Радамел Фалкао измъкна „монегаските” от затруднението. Новото попълнение на Монако Рашид Гезал направи отлична асистенция за колумбиеца, Фалкао размина вратаря и вкара за 1:0.

Попадението на Фалкао се оказа достатъчно за гостите да си тръгнат с трите точки.