Първите две поставени в Панагюрище на финал

Първите две поставени в схемата на турнира по тенис на маса в Панагюрище японки Касуми Ишикава и Мима Ито (на снимката) се класираха за финала на единично. Двете заедно ще спорят и за титлата на двойки.

Шампионката от 2015-а Ишикава имаше големи трудности срещу сънародничката си Мию Като, нво все пак успя да я победи с 4-2 гейма (-14, 8, 1, -4, 5, 11).

Като измъкна първия гейм при петата си възможност, като преди това успя да отрази и два геймпойнта на именитата си съперничка. Във втория тя поведе 8:5, но в този момент седмата в света намери своето темпо, спечели седем поредни точки и изравни. В третия Касуми беше категорична и спечели с 11:1.

След това обаче Като се съвзе и изравни геймовете за 2-2. В петия отново Ишикава се наложи, а в шестия и последен тя губеше със 7:10. Левичарката обаче не трепна, изравни и после реализира втория си мачбол.
Втората в схемата Мима Ито надигра друга японка Хонока Хашимото с 4:1 (3, -9, 6, 7, 8) и стигна по-лесно на финала.

Касуми има две победи над Мима през 2016 година. Мачът за трофея е от 15:00 часа и ще бъде предаван по БНТ HD.

На финала на двойки Ишикава и Ито се изправят утре от 13 часа срещу Матилда Екхолм (Швеция) и Дьордина Пота (Унгария).
Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат