Астана победи Селтик в мач със седем гола, но отпадна от Шампионската лига (ВИДЕО)

Казахстанският тим се наложи с 4:3 над "детелините"

Отборът на Астана, който е воден от българския специалист Станимир Стоилов победи Селтик с 4:3 у дома в мач от плейофа за влизане в груповата фаза на Шампионската лига, но въпреки успеха отпадна от турнира. Казахстанският тим загуби с 0:5 първата среща в Глазгоу и с общ резултат 4:8 ще продължи участието си в групите на Лига Европа.

Казахстанският шампион поведе в 26-ата минута след автогол на Кристофер Айер. Осем минути по-късно Синклер успя да изравни след хубаво изпълнение.

В началото на второто полувреме Серикжан Мужиков и Патрик Твумаси докараха нещата до 3:1 в рамките на само четири минути. В 69-ата минута Твумаси реализира за 4:1.

Играчите на Мъри пропуснаха няколкото добри възможности и в 80-ата минута Нтчам попари и малката надежда в казахстанците. В последната минута Лйй Грифитс оформи крайния резултат - 4:3.

АСТАНА - СЕЛТИК 4:3
1:0 Айер (26-автогол)
1:1 Синклеър (34)
2:1 Мужиков (47)
3:1 Твумаси (49)
4:1 Твумаси (69)
4:2 Нтчам (80)
4:3 Грифитс (90)

Лутън остава под чертата след хикс с Евертън (ВИДЕО)