Сестри Стоеви стартираха с категорична победа

Габриела и Стефани Стоеви се класираха с лекота за третия кръг на двойки на Световното първенство по бадминтон, което се провежда в Глазгоу.

Поставените под №11 в схемата българки бяха категорични срещу Тереза Швабикова и Катерина Томалова от Чехия и ги победиха с 21:7, 21:11 за 24 минути игра.

Сестрите от Хасково започнаха убедително мача и на първата задължителна пауза водеха с 11:5 точки. Геймът продължи 11 минути. Във втората част събитията не се промениха. При 20:10 Габриела и Стефани имаха десет мачпойнта и реализираха още втория.

На осминафиналите Стоеви се изправят срещу седмите поставени Шино Танака и Кохару Йонемото от Япония. Бадминтонистките ни са спечелили единствения мач срещу тези съпернички през 2015 година в Швейцария.

На единично Мария Мицова отпадна във втория кръг. Левичарката от Русе отстъпи след 7:21, 15:21 на №11 в схемата Ая Охори от Япония. Двубоят продължи 28 минути.
Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат