СЛЕД 4 ГРЕДИ: Паднахме от Естония на старта на финалите в Евролигата

"Лъвовете" създадоха доста голови положения, но отстъпиха с 2:4

България отстъпи на Естония с 2:4 в първия си двубой от финалния турнир на Евролигата по плажен футбол, който се провежда в Терачина, Италия.

"Лъвовете" създадоха доста голови положения, а на четири пъти и гредите помогнаха на съперника.

Мачът започна неблагоприятно за българския отбор, който получи гол, дело на Мунскинд още в първата минута на срещата. Само 2 минути по-късно националите имаха шанс да изравнят резултата след отсъдена дузпа, но Калоян Цветков пропусна да се разпише. До края на първата част отборът на Естония увеличи своя аванс до 3:0 с две попадения на Раку. Въпреки многото положения за България, резултатът се запази 3:0 до началото на третата част. В заключителните 12 минути "лъвовете" запазиха своя устрем в атака, но Естония отбеляза четвърти гол. Едва в края на мача усилията им дадоха резултат и Калоян Цветков реализира за 4:1. Минути по-късно, при поредната атака за България, капитанът на Естония Минибаев си отбеляза автогол, който оформи крайния резултат от срещата 4:2.

На 15 септември, петък от 13:15 часа България се изправя срещу Гърция във втория си мач от група 1. В събота, 16 септември тимът ни приключва груповата фаза с мач срещу северните ни съседи от Румъния. Мачовете ще се предават пряко по Mtel Sport 1 в родния ефир, както и онлайн в сайта http://www.beachsoccer.com/.

В неделя са финалните четири плейофа за разпределение на местата в крайното класиране на Дивизия "Б". Шампионът, който влиза в горната дивизия, ще бъде излъчен след директен сблъсък между отборите, оглавили двете предварителни групи.