Резервата Кешеру измъкна Лудогорец от позор в Панагюрище (ВИДЕО)

Българският шампион се класира с мъка за 1/8-финалите на турнира за Купата на България след продължения

Българският шампион Лудогорец се класира с мъка за 1/8-финалите на турнира за Купата на България.

„Орлите” трябваше да играят продължения, за да отстранят втородивизионния Оборище.

Редовното време на срещата в Панагюрище приключи при резултат 1:1, но резервата Клаудио Кешеру спаси своите с две попадения в продълженията, а секунди преди края Василев от домакините оформи крайното 3:2.

Наставникът на гостите Димитър Димитров даде шанс предимно на състезатели, които по-рядко получават възможност за изява, както и на юношата Светослав Ковачев. Последният бе заменен в 73-ата минута от превърналия се в герой Кешеру.

Шампионите имаха тотално превъзходство и пропуснаха куп положения пред вратата на домакините.

„Орлите” поведоха в 39-ата минута, когато точен бе Жуниор Кишада, но едно отпускане в защита позволи на Георги Нетов да изравни в 78-ата.

Именно Нетов получи тежка контузия в края на редовното време, когато домакините вече бяха извършили позволените три смени, така че Оборище остана с човек по-малко на терена.

Това обаче не бе за дълго, тъй като още в началото на първото продължение полският национал Яцек Гуралски получи втори жълт картон и бе изгонен.

Така двата тима останаха с по 10 души на терена, а на сцената излезе Клаудио Кешеру.

Румънецът изведе Лудогорец напред в резултата в 99-ата минута, а в 115-ата сложи точка на спора с втория си гол в срещата за 3:1.

Крайното 2:3 пък оформи Василев секунди преди края на срещата.

Така Лудогорец се класира за 1/8-финалите, а жребият за тях ще се тегли в 11:00 часа на 26 септември (вторник) в Парк-хотел "Витоша" в София.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Оборище: 73. Андонов, 88. Сандов, 3. Василев, 18. Лукас, 90. Руйчев, 78. Гюйон (80-Цонков), 10. Кавалканте, 15. Тончев, 13. Аджов (58-Карамфилов), 27. Филио (68-Карадайъ), 11. Нетов;

Лудогорец: 1. Броун, 19. Василев, 8. Лукас Саша, 5. Терзиев, 2. Форстър, 44. Горалски, 10. Кампаняро, 88. Вандерсон (46-Лукоки), 37. Жоао Пауло (84-Марселиньо), 11. Кишада, 98. Ковачев (73-Кешеру);

Ето и всички резултати от играните до момента 1/16-финали за Купата на България, сезон 2017/2018:

Несебър - ЦСКА 1:4

Нефтохимик - Царско село   1:2

Севлиево - Берое   0:2

Сокол (Марково) - Дунав   1:4

Вихрен (Сандански) - Септември (София) 0:2

Ботев (Гълъбово) – Левски 0:1 (след продължения)

Ботев (Враца) - Пирин (Благоевград) 3:1

Черноморец (Балчик) - Славия 0:2