Байерн се изложи, пропиля два гола аванс (ВИДЕО)

Волфсбург спечели първа точка в Мюнхен от 2001 година насам

Байерн (Мюнхен) допусна грандиозна издънка Волфсбург. Шампионите позволиха на съперника им да стигне до 2:2 и да си тръгне с точка от столицата на Бавария, въпреки че водеха с 2:0.

Домакините си осигуриха комфортен аванс от два гола до почивката. Роберт Левандовски се разписа от дузпа, а Ариен Робен вкара след рикошет в тялото на Рафиня.

Десетина минути след паузата "вълците" се върнаха в мача. Изключително груба грешка направи Свен Улрайх, който пази вместо контузения Мануел Нойер. Стражът пусна елементарен гол след неособено силен и труден удар на Максимилиан Арнолд от фаул.

В 83-ата минута студен душ обля домакините и техните фенове, след като резервата Даниел Дидави изравни с глава.

За Волфсбург това е първи хикс като гост на Байерн от 2001 година насам. Тимът е 11-и в крласирането с 6 точки. Баварците са втори. Те имат 13, колкото и Борусия (Дортмунд), но и мач повече.