Лудогорец не прости на Септември (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите направиха обрат за 45 минути

Лудогорец победи с 4:1 Септември в мач от 10-ия кръг на Първа лига.

Първото попадение отбеляза Крис Гади в 45-ата минута. В 54-ата Натанаел изравни, а две минути по-късно Джоди Лукоки отбеляза втори гол. Пет минути преди края на мача Вандерсон отбеляза за 1:3. В 88-ата минута Лукочи покачи за крайното 1:4. Така шампионите си тръгнаха с трите точки от София.

През първата част Лудогорец бе неузнаваемо слаб и не успя да сътвори нищо смислено.

В началните минути на срещата двата тима създадоха по едно меле пред противниковата врата, но така и не се стигна до удар в очертанията на вратата.

До 30-ата минута на терена бе пълна скука. Септември и Лудогорец не могат да създадат нито една смислена атака, като по често топката можеше да бъде забелязана във въздуха, отколкото на тревата.

В 45-ата минута домакините изненадващо поведоха в резултата. Крис Гади направи за смях Абел Анисе и Натанаел като ги размина на скорост и малко след като Игор Пластун да го посрещне, отправи слаб удар. Футболистът насочи топката право в десния ъгъл на Ренан и влетя в мрежата.

В 53-ата минута гол на Клаудио Кешеру не бе зачетен заради засада. Минута по-късно българският шампион изравни. Натанаел опъна мрежата за 1:1 с топовен изстрел с десния крак.

В 56-ата минута "орлите" стигнаха до пълен обрат. Натанаел изведе Лукоки, който размина вратаря на домакините, и отблизо вкара за 1:2.

В 73-ата минута Кешеру прехвърли стража на домакините Янко Георгиев, но притичал играч на Септември изчисти на сантиметри от голлинията.

В 85-ата минута Вандерсон вкара трети гол. Най-добрият на терена Лукоки направи поредния си впечатляващ пробив и след като стигна за до аутлинията, предостави кълбото на бразилеца, за когото не бе проблем да отбележи.

Три минути по-късно Лукоки записа за втори път името си сред голмайсторите. Берзоногото крило пое и копна топката над вратаря, която се заби в мрежата.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - ЛУДОГОРЕЦ 1:4
1:0 Крис Гади (45')
1:1 Натанаел (54')
1:2 Джоди Лукоки (56')
1:3 Вандерсон (85')
1:4 Джоди Лукоки (89')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЕПТЕМВРИ: Янко Георгиев, Борис Галчев, Васил Добрев, Георги Стоичков (39 - Стоян Предев), Иван Тилев (61 - Димитър Костадинов), Ишмаел Байду (80 - Жеан Патрик), Крис Гади, Мартин Тошев, Петър Генчев, Румен Трифонов, Янко Сандански;

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Натанаел, Козмин Моци, Игор Пластун, Сисиньо, Абел Анисе, Светослав Дяков (к), Марселиньо (87 - Густаво Кампаняро), Джоди Лукоки (90 - Лукас Саша), Вандерсон, Клаудиу Кешерю (83 - Жоао Пауло).