15 години от първия гол в кариерата на Кристиано (ВИДЕО)

Той вкарва два гола за Спортинг (Лисабон) при победата срещу Мореирензе с 3:0

Преди точно 15 години португалската суперзвезда на Реал Мадрид Кристиано Роналдо отбелязва първия професионален гол в кариерата си.

На 7 октомври 2002 година Кристиано вкарва два гола за Спортинг (Лисабон) при победата срещу Мореирензе с 3:0. По това време Кристиано е само на 17 години.

Тийнейджърът първо е точен за 2:0 в 34-ата минута, а във втората минута на добавеното време оформя класическата победа на “лъвовете” от Лисабон.

При първото попадение носещият тогава №28 Кристиано поема топката около централния кръг, напредва в половината на гостите и завършва отличната си солова акция с немного силен, но техничен и добре насочен удар. В 92-ата минута пък изпраща топката в противниковата врата с глава.

По-малко от година след това той вече е играч на Манчестър Юнайтед, а останолото е история.