Скримов и Нова със зрелищен обрат в Русия

Българинът заби 17 точки за тима си

С Тодор Скримов в състава Нова (Новокуйбишевск) записа 4-та победа от началото на сезона в Суперлигата на Русия.

Възпитаниците на Константин Брянски направиха пълен обрат от 0:2 гейма като гост на Ярославич (Ярославъл), за да стигнат до успех с 3:2 (-16, -25, 19, 17, 11).

Тодор Скримов започна като титуляр за Нова, но във втората част бе изваден от игра, а след това се завърна отново на полето в трета част.
Скримов и съотборниците му направиха доста индивидуални грешки в първите две части и логично ги загубиха.

В началото на третата част домакините от Ярославич дръпнаха с 10:3. Сергей Бусел застана на начален удар за гостите от Нова и бързо съкрати разликата до 8:11. Още 3 начални удара на Бусел и равенство при 11:11. Ас на Семьон Дмитриев отново даде преднина от 3 точки на тима от Ярославъл за 14:11. Волейболистите на Нова изравниха при 14:14, а ас на Тодор Скримов даде аванс на гостите при 20:18. Силна игра на Романас Шкулявичус донесе успеха на Нова в третата част с 25:19.

Тодор Скримов и съотборниците му поведоха набързо в 4-ия гейм с 12:6. Силната игра в атака на българина и Шкулявичус изведе гостите напред при 23:15. Ас на Тодор Скримов и геймбол за Нова при 24:17. Гостите спечелиха с 25:17 след атака на разпределителя Чеславс Свентицкис.

Тайбрекът стартира добра за домакините, които дръпнаха с 5:3 след единичен блок на Виктор Никоненко срещу атака на Тодор Скримов. Мощен сервис на Сергей Локтинов затрудни посрещането на българския национал и  Ярославич поведе с 8:4. В този момент наставникът на гостите Константин Брянски замени Александър Мочалов с Филип Воронков и той се включи отлично в играта. Гостите намалиха до 8:9 след актака на Шкулявичус. Локтинов пак изведе домакините напред с 11:9. На начален удар за Нова застана капитанът Владимир Съемщиков и Нова лесно стигна до успех н тайбрека с 15:11 и 3:2 гейма в мача.

Така Нова заема 6-а позиция във временото класиране с актив от 4 победи и 9 точки.

Ярославич допусна 5-а загуба и с актив от една победа и 5 точки е на 12-о място.

Тодор Скримов заби 17 точки (4 аса, 2 блока, 42% ефективност в атака, 6% перфектно и 19% позитивно посрещане). Най-резултатен в мача стана Романас Шкулявичус с 28 точки (1 ас, 2 блока, 58% ефективност в атака).

За Ярославич се отличи Макис Шпилев с 15 точки (1 ас, 5блока, 43% ефективност в атака, 31% перфектно и 43% позитивно посрещане), а Семьон Дмитриев добави още 12 точки (2 аса, 1 блок, 36% ефективност в атака, 38% перфектно и 58% позитивно посрещане).
Попов: Среброто не е утеха