Тежка загуба за юношите (ВИДЕО)

Възпитаниците на Викторио Павлов записаха поражение от Украйна

Юношеският национален отбор до 17 години започна с тежка загуба квалификациите за Евро 2018.

Възпитаниците на Викторио Павлов записаха поражение с 0:3 от Украйна на стадион “Ивайло” във Велико Търново, въпреки че от 28-ата минута на срещата гостите играха с човек по-малко. Наставникът заложи на някои по-неопитни момчета, след като взе решение да не взима в състава Крис Добрев от Ботев и Филип Кръстев от Славия, които имат мачове за мъжките си отбори.

След равностойно начало малко след средата на първата част украинците останаха с човек по-малко, тъй като Денис Придучний получи втори жълт картон. Въпреки това гостите откриха резултата в 38-ата минута. При един пряк-свободен удар Викентий Волошин стреля към вратата. Топката тупна пред Иван Дичевски и той сам си в вкара във вратата.

Втората част започна с натиск на България, но при една контраатака съперникът удвои преднината си. Михало Мурдюк бе изведен на чиста позиция и прокара топката покрай Дичевски.

Последваха още две чисти положения за съперника, но този път стражът ни бе на мястото си и спаси. Постепенно нашите съвсем изгубиха надежда, че ще могат да си тръгнат с нещо от срещата, като единствено Мартин Минчев се стараеше да създава опасност за Украйна. В 68-ата минута дойде и трето попадение във вратата ни. Резервата Данило Сикан се озова на стрелкова позиция и с диагонален удар направи 3:0.

В другия мач от групата Ирландия разби с 6:0 Азербайджан. Следващият ни мач е именно срещу “детелините” - на 13 октомври отново във Велико Търново. Последната ни среща срещу азерите е на 16 октовмри.

България - Украйна 0:3

0:1 Волошин (38)
0:2 Мудрюк (47)
0:3 Сикан (68)
България U15 с реми срещу Косово (ВИДЕО)

Две дузпи и 1:1 в контрола, играна в Прищина

БФС търси усилено футболисти с български корени

До момента сме открили над 20 състезатели, обясни Лъчо Димов

Венци Стефанов: Илиан Илиев ще вдигне националите

Любо първо говори, после мисли

Женският ни национален отбор с драматична загуба от Армения (ВИДЕО)

"Лъвиците" ни допуснаха поражение с 2:3 на "Александър Шаламанов" в София

БРАВО! Девойките на България до 19 г. се класираха сред елита на Европа

Момичетата ни спечелиха безапелационно промоция за Лига А

Радойска очаква мачовете с Румъния да решат първото място

„Имам балансиран отбор“, заяви селекционерът на женския ни тим

Силвия Радойска: Владеехме инициативата

„Търсихме победата през цялото време“, доволна е треньорката на женския национален отбор