Селта се развихри на остров Гран Канария (ВИДЕО)

Яго Аспас и компания вече дишат по-спокойно

Селта разгроми Лас Палмас с 5:2 като гост в последен мач от 8-ия кръг на Ла Лига. Испанският национал Яго Аспас се отчете с хеттрик и тимът му се изкачи с 4 места в таблицата.

Младият Емре Мор откри голеадата в 16-та минута. Турчинът беше  изведен от Даниел Вас и с прецизен удар намери вратата.

Само 4 минути по-късно Яго Аспас откри своята сметка след пас на Систо. Националът отбеляза от много малък ъгъл, а сериозна вина за попадението имаше вратарят на домакините.

Класиката беше оформена отново от Яспас в 49-та минута, когато Йозабед Руис го изведе зад защитата и сам срещу вратаря нападателят не сбърка.

3 минути по-късно Рубен Бланко от гостите беше изгонен, но това не попречи на тима да продължи да ниже голове.

В 71-та минута Пабло Ернандес направи 4:0. Топката се озова в него след рикушет и с прецизен удар от воле намери десния ъгъл на Кикизола.

Финалният пирон в ковчега на островитяните заби отново Аспас с нова асистенция на Систо. В последните секунди на срещата остана време за Лас Палмас да реализира два почетни гола. Първо реализира Витоло, а секунди след това и Луик Реми.

С победата си Селта събра 11 точки и се изкачи до 10-то място в таблицата. Загубата беше четвърта поредна за Лас Палмас и тимът остава в зоната на изпадащите на 18-та позиция с 6 точки.

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)