Джонатан Куик спаси 40 удара за своя 46-и мач без допуснат гол в НХЛ

Фил Кесъл с гол №300

Вратарят Джонатан Куик спаси 40 удара при своя 46-и шътаут в кариерата, а Адриан Кемпе и Тайлър Тофоли вкараха в рамките на 11 секунди в първата третина при успеха на Лос Анджелис с 4:0 над Монреал.

Анже Копитар и Къртис Макдърмид добавиха по още едно попадение, а Кингс разбиха същия съперник с 5:2 миналата седмица на собствен терен. За вратаря пък това е втора среща през сезона без допуснат гол, а тимът му води в класирането в Тихоокеанската дивизия със 17 точки.

Фил Кесъл вкара 300-ия си гол в кариерата в 1:07 минута на продължението, а Питсбърг се наложи с 2:1 над Уинипег. Кесъл, който вкара в продължението и срещу Едмънтън, стана 18-ият американски гражданин, вкарал 300 или повече голове. Единственият активен американец, който има такова постижение, е Зак Паризи.

Конър Шийри добави другия гол за Пингвините, който е и негов пети от началото на сезона, а Джош Мориси се разписа за гостите от Уинипег, които инкасираха 17-а поредна загуба при визитата си на този съперник.

Ню Йорк Рейнджърс отнесе Аризона с 5:2, а Павел Бучневич вкара два гола и подаде за още един. Новобранецът Бу Нивес се отличи с три асистенции срещу единствения отбор в Лигата, който все още не познава вкуса на успеха. Два гола за нюйоркчани добави Михаел Грабнер, Крис Крайдер също се разписа.

Тампа Бей се наложи с 3:2 над Детройт и с 19 точки води не само в Източната конференция, но и в цялата Лига. Стивън Стамкос и Никита Кучеров станаха седмият тандем в историята на НХЛ, които заедно печелят точки поне в 11 мача. Кучеров вкара 12-ото си попадение в първия период на мача, а след това подаде на Стамкос при пауърплей. Стамкос се разписа с удар долу в левия ъгъл за 2:1 в 6:22 минута на третия период в мача.

Вратарят на победителите Андрей Василевски направи 29 спасявания в мач номер 100 в НХЛ, който беше и 50-и успешен за него. Детройт пък претърпя девета поредна загуба в мачове с този съперник, а тимът е на 5-о място с 9 точки в Атлантическата дивизия.

След като Брейдън Пойнт направи 3:1 в 17:04 минута, Франс Нилсен оформи крайното 3:2 с втория си гол в мача 1:49 минути преди крайната сирена.

Бостън се наложи с 2:1 над Сан Хосе Шаркс и с 9 точки изпревари Детройт в същата дивизия. Дантън Хейнън вкара и двата гола за домакините, а вратарят им Антон Худобин спаси 36 шута. За гостите от Сан хосе точен беше Джо Торнтън.

Флорида Пантърс разгроми Анахайм със 8:3, а чешкото крило Радим Върбата вкара рекордния седми хеттрик за тима. Евгений Даданов добави два гола, а Винсънт Трочек и Александър Барков добавиха по един. Оуен Типърт пък стана най-младият играч вкарал първи гол на 18-годишна възраст. Пантерите имат 8 точки от 4-ата си победа, а Анахайм също не тръгна добре на Запад и са събрали 9.

Ванкувър Кенъкс се наложи над Вашингтон с 6:2 с два гола на Свен Бартчи, като тимът регистрира и четвърти пореден успех. Кенъкс събра 13 точки и е на 3-а позиция в Тихоокеанската дивизия, на 4 от лидера Лос Анджелис. Дерек Дорсет също вкара, което е негов 6-и за сезона и той за момента е топ-реализатор. По едно попадение добавиха Бо Хорват (плюс една асистенция), Томас Ванек и Маркус Гранлунд.