Севиля запази интригата в група E (ВИДЕО)

Ливърпул с лесна победа, Ивелин Попов влезе като резерва за Спартак Москва

Севиля записа победа над Спартак Москва с 2:1 в мач от група E на Шампионската лига. Андалусиицте започнаха силно двубоя, като още в третата минута Евер Банега имаше чудесна възможност да открие резултата. Възпитаниците на Едуардо Беризо продължиха да създават положения чрез Пабло Сарабия и Нолито. В 30-та минута Евер Банега центрира от корнер и Клемент Ленглет засече топката в мрежата на Александър Селихов. В 59-та минута Банега направи 2:0 след хубав удар от границата на наказателното поле. Спартак все пак върна едно попадение чрез Зе Луиш в 78-та минута.

Българският национал Ивелин Попов влезе като резерва в 57-та минута.

В другия мач от групата Ливърпул не срещна трудности срещу аутсайдера Марибор и записа класически успех с 3:0. Мохамед Салах откри резултата в 49-та минута за мърсисайдци. В 53-та минута съдията отсъди дузпа в полза на Ливърпул, но ударът на Джеймс Милнър беше спасен от Ясмин Ханданович. В 64-та минута Емре Джан стреля от дистанция и покачи резултата на 2:0. В добавеното време на срещата Даниел Стъридж оформи крайното 3:0.

Така Ливърпул води в класирането с 8 точки, следван от Севиля със 7 и Спартак Москва с 5. Марибор е последен с 1 точка.