Безпогрешен Сити продължава победната серия (ВИДЕО)

Гражданите победиха Арсенал с 3:1

Безпогрешен Сити продължава победната серия  (ВИДЕО)

Отборът на Манчестър Сити не спира да побеждава в английската Висша лига. Възпитаниците на Пеп Гуардиола надиграха Арсенал с 3:1 в двубой от 11-тия кръг на шампионата. В 19-та минута Кевин де Бройне даде аванс на гражданите след като получи пас от Фернандиньо и прати топката в горния десен ъгъл на Петер Чех. В добавеното време на първото полувреме Аарън Рамзи отправи опасен удар, но той беше спасен от Едерсон.

В 49-та минута Начо Монреал извърши фал в наказателното поле и съдията Майкъл Оливър отсъди дузпа за Сити. Серхио Агуеро бе точен от бялата точка и покачи на 2:0. В 65-та минута Арсенал върна едно попадение, след като Рамзи асистира на Александре Лаказет който с нисък удар отбеляза във врататата на Едерсон. В 75-та минута Давид Силва изведе Габриел Жесус, който направи 3:1. Бразилецът се намираше в положение на задаса, но такава не бе отсъдена.

Така Сити продължава да няма загуба в шампионата и води с 31 точки. Арсенал е на 6-то място с 19 пункта.