Ювентус се измъчи, но взе нужното от Беневенто (ВИДЕО)

Отборът без точка в Серия А измъчи шампионите в Торино

Ювентус победи много трудно един от аутсайдерите в Серия А Беневенто на своя "Алианц Стейдиъм" с 2:1 и успя да измести Интер от второто място в класирането.

Мачът започна силно за домакините, които застрашиха вратата на противника чрез удари на Ругани, Маркизио и Дъглас Коща. За шок на всички по трибуните обаче в 19-та минута Амато Чичирети откри резултата за гостите.

Това даде още повече импулс в играта на Юве, но това не доведе до чисти голови положения. Точно преди почивката Дибала, Гонсало Игуаин и Дъглас Коща стреляха опасно, но никой от ударите им не притесни Бриньоли.

Малко след десет минути във втората част домакините най-накрая успяха да изравнят чрез Гонсало Игауин. След центриране отдясно Матюиди върна топката към точката за изпълнение на дузпа и аржентинецът стреля от воле в горния ляв ъгъл на вратата.

След попадението Ювентус обсадиха наказателното поле на Беневенто и вторият гол беше въпрос на време. Така в 65-та минута Куадрадо получи центриране на далечна греда отдясно и с глава заби втория гол.

Така Юве събра 31 точки и е само на една зад лидера Наполи, който се препъна срещу Киево на 'Сан Паоло". Беневенто пък остават на последното място без спечелена точка.