Евъртън възкръсна с исторически и инфарктен обрат (ВИДЕО)

Първа победа за "карамелите" от 23-ти септември

Евертън победи с 3:2 Уотфорд в изключително драматичен мач от 11-ия кръг на Висшата лига.

"Карамелите" изоставаха с 0:2, но за пръв път от 1994-та година насам постигнаха обрат в подобна ситуация в първенството.

Ричарлисон откри за гостите в началото на второто полувреме след страхотна контра атака. В 64-та минута след изпълнение на ъглов удар Кабаселе направи 2:0.

Това, което изглеждаше като поредна разочароваща вечер за клуба от Ливърпул се превърна в историческа. В 67-та минута Омар Ниас вкара след проспиване на извеждащ пас на противниковата защита.

В 74-та минута резервата Доминик Калвърт-Люин изравни с глава след корнер. Обратът стана пълен след изпълнение на дузпа от Лейтън Бейнс в 91-та минута. Нарушението бе на Хосе Холебас, който се подхлъзна и събори Аарън Ленън.

Драмата обаче не беше дотам. В 97-та минута Том Клевърли пропусна дузпа и шанса да донесе точката за своя отбор.

Така Евертън се изкачи до 15-та позиция с 11 точки и излезе от зоната на изпадащите. Уотфорд е 9-ти с 15 точки.