И шампионът преклони глава пред Бостън (ВИДЕО)

"Келтите" заличиха пасив от 17 точки, за да запишат 14-а поредна победа в НБА

Отборът на Бостън Селтикс продължава с впечатляващото си представяне в НБА. "Келтите" наваксаха изоставане от 17 точки срещу Голдън Стейт и записаха 14-а поредна победа след 92-88 в "ТД Гардън".

Началото на срещата обаче по нищо не предвещаваше подобен изход. Голдън Стейт взе инициативата и след десет минути игра водеше с 28-18.На почивката "воините" водеха с 5 точки. Началото на третия период отново бе за момчетата на Стив Кър, като преднината им стигна цели 17 точки, но до края на частта Кайри Ървинг и компания успяха да стигнат до равенство 68:68. Последната четвърт бе много оспорвана с честа смяна на водачеството, но „келтите“ успяха да спечелят. 16 секунди преди края Ървинг вкара два наказателни удара за 90 - 88. Гостите не успяха да реализират при своето нападение, след което Джейсън Тейтъм наниза още два фаула, за да оформи крайното 92-88.

Джейлън Браун бе най-резултатен за победителите с 22 точки. Ал Хорфърд вкара 18, а Кайри Ървинг остана с 16. Новобранецът Джейсън Тейтъм добави 12. За Голдън Стейт Кевин Дюрант записа 24 пункта, а Клей Томпсън и Стеф Къри бяха далеч под нивото си - съответно с 13 и 9 точки.

В другия мач, игран тази нощ Хюстън се разправи с  Финикс със 142:116. "Ракетите" вкараха внушителните 90 точки до полувремето.