Везенков: Беше странен сезон

Везенков: Беше странен сезон

Вижте какво каза българинът в НБА

Спортист номер 1 на България за 2023 година Александър Везенков даде  пресконференция, в която говори за първия си сезон в Сакраменто Кингс и НБА. Той коментира за предизвикателството, което имаше в изминалия сезон, както и плановете си за следващите месеци. 

„Мога да кажа, че беше странен сезон. С върхове и падения. За мен това беше начало на нов живот и допир с напълно различен стил на игра, а освен това получих две контузии. Опитах да се адаптирам възможно най-бързо. За съжаление завършихме сезона твърде рано. Всички искахме да продължим и да стигнем по-напред в плейофите. Целта ми беше с всеки ден да ставам по-добър, но контузиите спряха прогреса ми. Имаше и ситуации, които бяха трудни и различни за мен", заяви Везенков.

„НБА се различава с качеството на талантливите играчи. Това е направо лудост. Едно е да го гледаш по телевизията, но в действителност е много различно – темпото на игра, бързината на преливане. Аз лично имам нужда от подобряване във всеки аспект. Единственото, което е хубаво, че ще имаме дълга почивка до другия сезон. Това позволява на всички да работят и да станат по-добри", добави Везенков.

„Все още нямам планове за паузата между сезоните. Тук наистина се чувствам у дома, но първо ще се прибера и след това ще видим. Винаги по време на паузата тренирам. В Европа нямаме толкова много време, тъй като сезоните завършват в средата на юни. Имам 5-6 месеца до следващия сезон и ще ги използвам, за да подобря генерално представянето си", каза още българинът.

„Трудно е, когато има ядро на отбора от седем човека, а останалите чакаме шанса си. Днес може да съм аз, утре някой друг. За това ни плащат и това трябва да правим, но е трудно да се поддържа ритъм, тъй като играеш днес, а след това може да имаш шанс след пет мача. Разполагаш с ограничено време, за да покажеш какво можеш. Ако трябва да съм напълно точен – много е трудно. Трябва да си психически устойчив, а едва след това да си здрав физически, за да се справиш през цялата година", заяви още Везенков.

"Няма съмнение, че взех правилното решение да играя в НБА. Със сигурност съм се съмнявал в други неща, но в нито един момент не съм мислил, че изборът ми е грешен. Това е голяма възможност, която не можеш да отхвърлиш. Все още е трудно да премина от най-полезен играч в Европа до нивото на НБА“, завърши Везенков.

ОБЗОР: Шампионът Панатинайкос на победа от финалната четворка в Евролигата

Барселона се спаси от елиминация

ОБЗОР: ЛеБрон и ЛА Лейкърс отпаднаха в плейофите на НБА

Звездната селекция на Лос Анджелис Лейкърс, включваща в състава си ЛеБрон Джеймс и Лука Дончич, приключи още в първия кръг участието си в плейофите в Националната баскетболна асоциация.

Черно море Тича надви Берое след продължение

Варненци надвиха своя опонент с резултат 100:96

Балкан надделя с мъка над Миньор в първия мач от 1/4-финалната серия между двата отбора (ВИДЕО)

Ботевградчани спечелиха с две точки разлика

Бостън Селтикс изхвърли Орландо Меджик в първия рунд на плейофите в НБА

Резултати от НБА

Фенербахче във финалната четворка на Евролигата

Фенербахче e първият отбор, който се класира на Финалната четворка в Евролигата по баскетбол за мъже в Аби Даби.

Везенков и Олимпиакос не успяха да затворят сериите срещу Реал Мадрид (ВИДЕО)

Ще има четвърта среща в четвъртък

Деймиън Лилард скъса ахилес, аут до края на сезона

Плеймейкърът на баскетболния Милуоки Бъкс Деймиън Лилард е със скъсано ахилесово сухожилие и ще пропусне остатъка от плейофите в НБА, обявиха от клуба му в понеделник вечер.

Голдън Стейт опази домакинското си предимство срещу Хюстън

Голдън Стейт Уориърс докосва втория кръг в плейофите на НБА. Съставът на Стив Кър надделя над Хюстън Рокетс със 109:106 в четвъртия мач от четвъртфиналите на Западната конференция.