Байерн с рутинна победа, Хофенхайм спаси точката в продължението (РЕЗУЛТАТИ)

Байер Леверкузен и РБ Лайпциг направиха зрелищно 2:2 на "Бай Арена"

Байерн Мюнхен постигна рутинен успех над Аугсбург с 3:0 като домакин от 12-ия кръг на Бундеслигата. Шампионите контролираха играта през целия мач и трите гола бяха най-малкото, с което можеха да се поздравят.

Първият половин час премина по-спокойно, като баварците гледаха да разиграват по-продължително. В 31-та минута Артуро Видал откри след разбъркване в наказателното поле на гостите. Седем минути по-късно Левандовски покачи за 2:0, след като бе изведен перфектно от Видал и преодоля стража.

Веднага след почивката, в 49-та минута, отново полското острие на баварците отбеляза с прецизен удар от наказателното поле, с което оформи и крайния резултат.

По същото време Байер Леверкузен и РБ Лайпциг направиха много интересно равенство 2:2 на "Бай Арена". В много динамична и равностойна среща гостите бяха първите, които откриха чрез Тимо Вернер в 13-та минута. Леон Бейли обаче възстанови равенството минута преди почивката.

Сериозен удар по амбициите на домакините за победа дойде в 52-та минута, когато Бенджамин Хенрикс беше изгонен с директен червен картон. Това веднага вдъхна сили на Ред Бул и в 54-та минута Форсберг изведе тима си отново напред. Все пак „аспирините“ не се предадоха и в 74-та минута Кевин Воланд донесе точката.

Съперникът на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа Хофенхайм завърши само 1:1 срещу шестия в класирането Айнтрахт като домакин. Гостите поведоха още в 13-та минута след гол на Кевин-Принс Боатенг, а след много равностоен мач, изравнителното попадение на Хофе падна чак във втората минута на продължиението, когато точен ме Марк Ут.

Вердер - Хановер

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)