Виляреал обърна Астана на Мъри след голов трилър в Казахстан

Тимът на българина загуби с 2:3 у дома

Астана на Мъри Стоилов загуби от Виляреал с 1:2 у дома в мач от група „А” на Лига Европа.

Така в последния кръг в прекия сблъсък със Славия в Прага, ще стане ясно кой измежду казахстанците и чехите ще продължи напред.

Виляреал събра актив от 11 точки, следва Астана със 7, Славия (Прага) с 5 и Макаби (ТА) с 1. По-късно тази вечер е срещата между Макаби и Славия.

Загубата пък сложи край на страхотната серия на Астана, който не познаваше вкуса на загубата в 17 поредни мача в евротурнирите на домашна сцена. За последно шампионът на Казахстан загуби преди няколко сезона от... Виляреал, който тогава се наложи с 4:0 в плейоф за влизане в групите на Лига Европа.

Тази вечер испанците стигнаха далеч по-трудно до успеха, но напълно заслужено с оглед показаното на терена. В рамките на първите 20 минути гостите изпуснаха на два пъти чисти положения за гол чрез Сансоне, който не успя да преодолее Ерич.

Това обаче стори Жуниор Кабананга, който с майсторски прехвърлящ удар извън наказателното поле изведе Астана напред в 22-ата минута – 1:0! В рамките на минута и половина ходът на двубоя и събитията се преобърнаха.

Първо Твумаси пропусна да удвои резултата след страхотно спасяване на Барбоса, отразил силен удар на 8-9 метра от наказателното поле.

Секунди по-късно Бака изведе отлично Раба отдясно в наказателното поле на Астана, за да може юношата на Виляреал да възстанови паритета – 1:1!

През второто полувреме испанците демонстрираха високата си класа, а със сигурност влияние оказа и фактът, че футболистите на Астана не са играли футбол от 3 седмици, тъй като шампионатът в Казахстан приключи.

Решаващо се оказа включването на Седрик Бакамбу, който допълнително раздвижи атаката на „жълтата подводница”.

Това доведе до гол в средата на второто полувреме, когато останало очи в очи с Ерич, острието не сгреши – 2:1 за Виляреал. До края на срещата повторението беше повторено още веднъж, с което Виляреал дръпна с 3:1.

Минути преди края на мача Твумаси върна едно попадение за 2:3, но домакините нямаха сили и време за повече.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

1. - Начало на мача

5 - Виляреал очаквано овладя инициативата и установи натиск в половината на казахстанците, което доведе до две опасни мелета пред вратата на Ерич.

16. - Най-чистото положение в мача! Сансоне е изведен сам срещу Ерич, но пропуска на два пъти!

22- ГООООЛЛЛ ЗА АСТАНА! Кабананга бележи за 1:0 след страхотно прехвърлящо изпълнение извън наказателното поле!!!

38. - Домакините пропускат да вкарат втори гол! Перфектно проведена контраатака завърши с удар на Твумаси, който е избит с мъка от Барбоса!

40. - ГООООЛЛЛ ЗА ВИЛЯРЕАЛ! Бака изведе Раба отдясно в наказателното поле, който с елегантно изпълнение преодоля Ерич - 1:1!

45. -
Край на първото полувреме.

46. - Второто полувреме започва с отменен гол на Карлос Бака.

57 - Удар на Бака по диагонал е спасен от Ерич.

65 - ГОООЛЛЛ ЗА ВИЛЯРЕАЛ! Сансоне изведе перфектно зад защитата Бакамбу, който не сгреши - 2:1!

82- ГОООЛЛЛ ЗА ВИЛЯРЕАЛ! Отново Бакамбу е точен, след като бележи с фронтален удар от наказателното поле - 3:1

88 - ГОООЛЛ ЗА АСТАНА! Твумаси намалява с хубав удар по диагонал от наказателното поле - 2:3!

Астана - Виляреал 2:3

1:0 Кабананга 22