Берое счупи гредите, но подчини Славия (ВИДЕО)

Старозагорци поне временно трети в Първа лига

Берое победи Славия с 2:0 в мач от Първа лига и поне временно се настани в челната тройка.

Феновете в Стара Загора видяха 4 греди, а 3 от тях бяха в актива на победителите.

Берое игра много по-добре в рамките на целия мач и напълно заслужи успеха си.

В 17-та минута Антониос Стергиакис направи добро спасяване след удар на Антон Карачанаков. Изстрелът бе предходен от красива атака на старозагорци.

Малко след това и Педро Еуженио пробва рефлекса на вратаря, но последва ново спасяване.

В 28-та минута диагонален удар на Мартин Райнов мина близо до страничната греда.

В последната минута на първата част Карачанаков едва не събори вратата със силен удар отблизо. Топката срещна горната греда.

Удар на Райнов през втората част също срещна страничния стълб. Еуженио нацели горната греда в 64-та минута с хубав далечен удар.  При добавката Райнов бе точен отблизо и даде заслужен аванс на "зелените".

В 87-та минута Карлос Охене вкара втори гол за Берое. Той се възползва от остро центриране на Еуженио.

В продължението Владислав Узунов удари греда и за Славия с нов силен удар отрдалеч.

С победата си Берое се изкачи до трето място в класирането с актив от 30 точки. Славия остава 8-ми с 20 точки.