Рома настигна Юве преди дербито в Неапол (ВИДЕО)

„Вълците” играха почти цял мач с човек повече и биха новака СПАЛ с 3:1

Рома постигна очаквана победа с 3:1 над СПАЛ в първия мач от XV кръг на италианската Серия А.

Благодарение на четвъртия си пореден успех вкъщи за първенство „вълците” събраха 34 точки и се изравниха с шампиона Ювентус, който в момента гостува в Неапол за дербито с лидера Наполи (37).

Гостите останаха с човек по-малко още в деветата минута, когато Фелипе бе изгонен заради задържане на откъсващия се Един Джеко. Последният откри резултата десет минути по-късно, а в 32-ата Кевин Строотман с удар отблизо.

Скоро след паузата Лоренцо Пелегрини с глава оформи класиката след центриране на Алекс Коларов, а в ответната атака гостите стигнаха до почетен, дело на Федерико Вивиани.

Той изпълни два пъти дузпа, тъй като арбитърът нареди повторно изпълнение, което вратарят спаси, но при добавката халфът не сгреши.