ОБЗОР: С човек по-малко Байер взе точка от Дортмунд (РЕЗУЛТАТИ+РЕПОРТАЖИ)

Съперник на Лудогорец сгази кандидат за титлата, вижте и класирането

Байер Леверкузен взе точка от домакинството си на Борусия Дортмунд след равенство 1:1, макар да игра с човек по-малко през цялото второ полувреме.

Бразилецът Вендел получи директен червен картон малко преди почивката и в 41-ата минута остави „аспирините” в числено намален състав.

Те откриха резултата в 30-ата минута чрез Кевин Воланд, но след паузата гостите се възползваха от преимуществото си и стигнаха до равенството.

Точките подели украинецът Андрей Ярмоленко, който бе точен в 73-ата минута, а още в осмата неговият съотборник Максимилиан Филип се контузи и бе заменен принудително от Андре Шурле.

След ремито в XIV кръг Борусия вече има 22 точки в актива си, с една повече от Байер, а лидерът Байерн се възползва от загубата на втория РБ Лайпциг и дръпна на върха с 6 пункта, след като би вкъщи Хановер с 3:1.

Кандидатите за титлата от Лайпциг пък отнесоха четири гола при гостуването си на Хофенхайм, който приема в четвъртък приема Лудогорец в мач от Лига Европа.