Верея остави Локомотив капо при Акрапович (ВИДЕО+СНИМКИ)

Празни трибуни и отменен гол на Лаута

Локомотив (Пловдив) стигна само до 1:1 с Верея пред празните трибуни на Лаута. Мачът от 19-ия кръг на Първа лига се игра без публика заради наказанието на домакините, което те отнесоха след екшъна на дербито с ЦСКА.

Нито чистката, която предприе в навечерието на двубоя, нито променената схема, пък помогнаха на Бруно Акрапович да запише първа победа начело на Локомотив. Под негово ръководство "черно-белите" са спечелили само 2 точка и са 9-и в класирането с 22.

Верея изпревари Ботев (Пд) в подреждането и вече е 5-и с 30 точки.

Първият точен удар в мача беше на сметката на гостите. В 5-ата минута Меди Фенуш центрира, Валери Домовчийски стреля с глава, но много слабо и Илко Пиргов без проблем улови топката.

По-малко от 120 секунди по-късно Верея поведе. Петър Витанов се пребори за топката в центъра на терена, пусна извеждащ пак към Илиян Йорданов, който влезе в наказателното поле и стреля покрай Пиргов - 0:1.

В 13-ата минута добра атака на старозагорци завърши с удар на Георги Андонов. Илко Пиргов обаче отрази удара на ветерана.

След половин час игра Локомотив най-накрая стигна до голово положение. Влковски центрира от пряк свободен удар, Първо до топката стигна Димо, който Бакалов стреля с глава, но Пламен Колев плонжира и спаси.

В 43-ата минута опасен изстрел на Фенуш от разстояние мина над вратата. В ответната атака Велковски изпусна от границата на малкия пеналт. Така или иначе страничният съдия беше вдигнал флага за засада. На повторението обаче се видя, че такава няма.

Седем минути след подновяването на играта Верея пропусна да затвори мача. Домовчийски получи подаване в наказателното поле на Локомотив, но беше затворен от двама съперникови бранители и продължи топката към Георги Андонов. Последният обаче не успя да нанесе решаващия удар, той като играч на домакините притича и изчисти топката в корнер.

Димо Бакалов се опита да изненада Колев в 60-ата минута, но ударът му от границата на наказателното поле мина встрани от вратата.

Гостите на свой ред пропуснаха поредната възможност а втори гол. След центриране от корнер Пиргов изпусна топката, но Мирослав Енчев не успя да се възползва от грешката му. В 65-ата минута Георги Андонов все пак вкара, но попадението му беше отменено с довода, че преди да стреля, той си е спрял топката с ръка. На повтореният не личи подобно нещо.

Локомотив все пак успя да де добере до точката в 83-ата минута. Симеон Райков се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Венци Бенгюзов срещу Димо Бакалов.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ (ПД): 1. Илко Пиргов, 25. Муса Мухамед, 15. Димитър Везалов, 22. Пламен Николов, 19. Димитър Велковски, 17. Ванчо Траянов, 49. Раян Фрикеше, 34. Игор Банович, 29. Янко Ангелов, 10. Веселин Марчев, 7. Димо Бакалов;
Треньор Бруно Акрапович

ВЕРЕЯ: 1. Пламен Колев, 21. Здравко Илиев, 33. Мирослав Енчев, 4. Селим Бен Джемиа, 15. Костадин Слаев, 20. Венцислав Бенгюзов, 16. Петър Витанов, 17. Валери Домовчийски, 9. Меди Фенуш, 11. Илиян Йорданов, 7. Георги Андонов;