Кой ще спечели 1/4-финала за Купата между ЦСКА и Лудогорец?

06 декември 2017 23:47 Васил Костов

Ливърпул размаза Попето и компания (ВИДЕО)

twitter.com/lfc

Ливърпул спечели група "Е" на Шампионска лига. Мърсисайдци размазаха като домакини Спартак Москва на Ивелин Попов с 7:0 и събраха актив от 12 точки. Освен тях, другият, който продължава към елиминационната фаза, е съставът на Севиля. Испанците завършиха 1:1 при визитата си на Марибор и остават втори в групата, с 9 точки.

Ливърпул не показа никаква милост към гостуващия Спартак Москва, побеждавайки го с повече от категоричното 6:0. За руския тима сред резервите бе записан Ивелин Попов, който така и не се появи в игра. Головата фиеста започна още в 4-ата минута. Мохамед Салах бе фаулиран в наказателното поле, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Филие Кутиньо бе безпогрешен за 1:0. След четвърт час игра, отново той удвои аванса на домакините, възползвайки се от пас на Фирмино. Само 240 секунди по-късно Самият Роберто Фирмино оформи класиката в резултата. До края на полувремето нов гол не падна, но през втората част "червените" се развихриха с още по-голяма сила. В 47-ата минута Садио Мане отбеляза прекрасен гол от воле за 4:0. В 50-ата минута пък Филипе Кутиньо оформи своя хеттрик, правейки 5:0. В 76-ата минута Мане оползотвори пас на Стъридж за 6:0, а Мохамед Салах оформи крайното 7:0.

В другия мач от групата, Марибор и Севиля не успяха да се победят, завършвайки 1:1. В 10-ата минута Мартин Милец центрира в наказателното поле, където Таварес засече с глава за 1:0. Испанците стигнаха до точката четвърт час преди края. Кореа намери Пауло Гансо, който с удар извън наказателното поле прати топката в мрежата за крайното 1:1.