Ковачев бе титуляр за Ахмат при сензационен успех над ЦСКА (Москва)(ВИДЕО)

Отборът на българина изненада противника си

Българският халф Светослав Ковачев бе титуляр при изненадващата победа на своя Ахмат Грозни с 2:1 като гост на ЦСКА Москва в мач от 25-ия кръг на руската Премиер лига. По този начин чеченците донякъде си върнаха самочувствието, след като в миналия кръг бяха премазани на свой терен от ФК Балтика със 7:1.

Ковачев остана на терена на „VEB Arena“ в руската столица до 71-ата минута, когато на негово място влезе Бернард Бериша, като българинът получи жълт картон в 67-ата минута.

Мачът започна ужасяващо за московските „армейци“, които останаха с човек по-малко още в 19-ата минута, когато с директен червен картон бе изгонен Вилиан Роша.

Въпреки това, Фьодор Чалов даде аванс на ЦСКА Москва от дузпа в 62-ата минута.

Влезлият на мястото на Ковачев косовар Бериша бе в основата на последвалия обрат, след като в 79-ата минута асистира на Мохамед Конате при гола за 1:1, а в 87-ата минута собственоръчно порази вратата на Владислав Тороп.

Две минути след това домакините останаха с 9 души, след като директен червен картон получи и Игор Дивеев, който влезе на терена, за да запълни дупката в защитата, оставена от изгонването на Роша.

С победата Ковачев и компания събраха 23 точки и излязоха на 14-ото място във временното класиране в Русия, докато ЦСКА Москва е 5-и с 37 точки в актива си.

Гьозтепе за Мъри: Бащите спазват обещанията си (ВИДЕО)

Измир е в еуфория след завръщането на тима в елита

Изчислено: Мъри спечели 70% от мачовете с Гьозтепе

Станимир Стоилов изпълни успешно мисията и върна отбора в елита

Шльонск с Петков и Петров се издъни срещу Рух и се сбогува с надеждите си за титлата (ВИДЕО)

Отборът на българите загуби с 2:3

Боруков се отпуши в Португалия, откри головата си сметка за Маритимо (ВИДЕО)

Капитанът на България с перфектна асистенция в добавеното време за 1:1

ОБЗОР: Георги Костадинов със силен мач за АПОЕЛ срещу Арис (ВИДЕО)

Претендентите за титлата в Кипър с домакински победи

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), отборът му обаче се издъни в края (ВИДЕО)