Страсбург разби като гост Бордо (ВИДЕО)

Нападателят Стефан Бахокен (2) изведе гостите напред в резултата

Нанеслият първа загуба на ПСЖ за сезона Страсбург разби като гост Бордо с 3:0 в първа среща от 17-ия кръг на френската Лига 1. Бившата звезда на Лудогорец Джонатан Кафу започна като титуляр за домакините и остана на терена до 52-ата минута, когато на негово място в игра влезе Камано.

Нападателят Стефан Бахокен (2) изведе гостите напред в резултата още в самото началото след асистенция на Мартин Терие. Димитри Линард (38) удвои аванса на новака, а след почивката Мартин Терие (64) оформи крайното 0:3. Жирондинците така и не намериха адекватен отговор дори за почетен гол.

След втората си поредна победа и пет кръг без загуба (3 успеха и 2 равенства) Страсбург задмина Бордо на 11-ата позиция с 21 точки. Жирондинците са вече 12-и с 20 точки преди останалите срещи от кръга.