Байерн с труден успех срещу Айнтрахт, Вердер шокира Борусия (ВИДЕО)

Шампионите с труден успех срещу деветия в класирането

Байерн Мюнхен стигна до трудна победа с 1:0 при гостуването си на Айнтрахт в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата.

Шампионите излязоха без Роберт Левандовски, като на негово място титуляр беше Томас Мюлер, а след много добрата игра срещу ПСЖ в Шампионската лига през седмицата се очакваше те да нямат особени проблеми.

Въпреки това срещата започна по-добре за Айнтрахт, които задържаха повече топката и изглеждаха по-опасният отбор. В 20-та минута обаче гостите стигнаха до оказалия се победен гол, след като Артуро Видал, след като се възползва от подаване на Джошуа Кимих.

След почивката мачът продължи да е доста равностоен и победата за гостите в нито един момент не изглеждаше сигурна, но все пак баварците успяха да запазят аванса си до самия край. Трите точки покачиха техния актив до 35 - на осем пред втория РБ Лайпци, който направи 2:2 срещу Майнц.

По същото време Вердер Бремен загуби изненадващо от Вердер Бремен с 1:2.

След равностойни първи 20 минути, гостите от Бремен поеха инициативата и в 26-та минута Максимилиан Егещайн откри резултата.

Постепенно Борусия се върна в срещата и това продължи и след почивката. В 57-та минута Пиер-Емерик Обамеянг възстанови равенството, но само осем минути по-късно Теодор Селасие донесе победния гол за "бременските музиканти".

Така Борусия падна до седмото място, докато домакините се изкачиха до 16-та позиция.

Всички резултати от 15-ия кръг на Бундеслигата:

Айнтрахт - Байерн Мюнхен 0:1
Борусия Дортмунд - Вердер Бремен 1:2
Хамбургер - Волфсбург 0:0
РБ Лайпциг - Майнц 05 2:2

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)