Ботев - Литекс, мач с потенциал за сензация

Николай Киров хвърля най-доброто, притеснен е от подценяване

Ботев Пловдив приема днес Литекс в първия мач от програмата на четвъртфиналите за Купата на България.

Канарчетата са амбицирани да продължат защитата на трофея, който спечелиха през май тази година.

Подценяване, това бе основната дума, която можеше да се чуе вчера на базата на жълто-черните в Коматево. От това най-много се страхува старши треньорът на Ботев Николай Киров-Белия. Затова и той е провел сериозен разговор с играчите.

От началото на турнира канарчетата на два пъти вече се опариха с тимове от Втора лига, но не изгоряха. На 1/16-финалите те елиминираха Локомотив Горна Оряховица като гост след обрат през второто полувреме. Обрат имаше и на осминафиналите срещу Царско село в София. Той бе за 4:3 след 120 минутна драма, като в герой се превърна Стивън Петков, който вкара малко преди края на мача.

И днес обаче той няма да започне като титуляр. Киров се очаква да заложи на най-доброто, тъй като това е последен мач за годината. Така Белия иска да избегне всякакви изненади.

Именно това е и единственият двубой от четвъртфиналите, който противопоставя тим от Втора лига на такъв от елита. Затова и срещата е потенциална за сензация.

Единственият проблем пред Киров е наказанието на Серкан Юсеин, който бе изгонен в последния двубой с Етър (3:0). Вместо него в средата на терена, пред защитата, ще действа Яя Меледже.

Вчера целият тим, заедно с треньорите и ръководството посетиха поредната фирма спонсор на клуба в Пловдив. Те раздаваха автографи и се снимаха със служителите в компанията на финансовия благодетел Георги Самуилов.

Основният проблем пред Литекс пък е липсата на игрова практика. През изминалия уикенд във Втора лига нямаше мачове. Последният двубой на ловчанлии бе преди 10 дни - на 2 декември, загуба от Локо ГО с 0:1.

Представянето на оранжевите е доста разочароващо, като тимът е едва 11-и във Втора лига, близо до зоната на изпадащите. Живко Желев няма да може да разчита на нападателя Тихомир Кънев, който се раздели с клуба.

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен