Щангист е "Спортист на годината" в Асеновград

Васил Господинов за трети пореден път печели отличието

Щангистът Васил Господинов е “Спортист на годината“ в Асеновград. Той беше удостоен с приза за трета поредна година.

Господинов се класира шести на световното първенство в Анахайм, САЩ. По-рано през годината той спечели и сребърен медал на европейското в Сплит, Хърватия.

Втори в класацията е Димитър Кумчев – състезател по свободна борба. Шахматистката Антоанета Стефанова се нареди на третата позиция.

Личният наставник на Господинов – Лъчезар Кишкилов беше избран за “Треньор на годината“.

В специалната категория „Футболист №1“ на Асеновград за 2017 г. бе избран Тодор Тодоров от мъжкия отбор на ФК Асеновец-2005.
Баскетболния тим на момичетата от „Асеновец-2005“ стана „Отбор на годината“.

За последните 12 месеца асеновградските спортни клубове са завоювали общо 220 медала, 55 от които - златни, 73 - сребърни и 92 – бронзови.
Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат