Петър Божилов отпадна в сериите на европейското

Българинът не бе убедителен в първа серия

Петър Божилов отпадна в сериите на 400 метра свободен стил за мъже на европейското първенство по плуване в малък басейн в Копенхаген (Дания).

Българският състезател бе в 4-и коридор в първата серия, в която на старт застанаха 9-ма плувци. Божилов финишира с време 3:54.30 мин.

Той остана далеч от националния ни рекорд в дисциплината - 3:49.35 мин., постигнат от 16-годишния Йордан Янчев преди три дни на турнир в Пловдив.

Резултатът в Копенхаген отреди на Петър 36-ата позиция в дисциплината, като след него останаха само 3-ма плувци – тези, които той победи в серията си.

Най-бърз в сериите на 400 свободен стил бе унгарецът Петер Бернек с 3:39.86 мин.

Петър Божилов е единственият български участник на шампионата в Копенхаген. Той ще стартира още на 1500 метра свободен стил и на 100 свободен стил.

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат