Уест Хем подля вода и на Арсенал (ВИДЕО)

Отмениха гол на домакините, Чичарито тресна греда

Уест Хям взе още една важна точка в борбата за оцеляване. "Чуковете" направиха 0:0 с Арсенал в мач от 17-ия кръг на Висшата лига. Само преди няколко дни те те спечелиха с 1:0 срещу срещу друг претендент за топ 4 - Челси.

Въпреки това тимът на Дейвид Мойс все още е в зоната на изпадащите с 14 точки. Арсенал е 7-и с 30 точки.

В 10-ата минута нападателят на гостите Алексис Санчес стреля, но твърде слабо и за Адриан не беше проблем да улови топката.
Пет по-късно Арнаутович отбеляза страхотен гол след удар с глава, но попадението бе отменено заради засада. Арсенал продължи да владее инизиативата и след удар на Санчес и рикошет топката мина над вратата.

В 29-ата минута Алекс Айоби беше близо до попадение, но топката срещна страничната греда. Десет след това домакините поискаха дузпа, след като Лансини и Джака се сблъскаха, но реферът прецени, че нарушения нама.

Скоро след подновяването на играта Арнаутович стреля неточно, а малко след това Бейерин отговори с удар от около 25 метра. Последва точен шут на Джака, но право в ръцете на Адриан. Удар на Жиру с глава пък бе отклонен в корнер.

В 90-ата минута резервата Хавиер Ернандес, известен като Чичарито, разтресе напречната греда на вратата на "артилеристите".

Уест Хeм – Арсенал 0:0

Уест Хeм: Адриан, Сабалета, Рийд, Огбона, Кресуел, Масуаку, Обианг, Нобъл, Лансини, Арнаутович, Антонио (82 Ернандес)

Арсенал: Чех, Бейерин, Кошчелни, Монреал, Мейтланд-Найлс, Джака, Уилшър, Айоби (71 Уелбек), Йозил, Санчес (82 Лаказет), Жиру

ТОВА БОЛИ! Евертън спря Ливърпул за титлата (ВИДЕО)

"Гудисън" видя отново триумф над червените след 14 г.