Арсенал се завърна на върха след важна победа над Уулвс (ВИДЕО)

Лондончани се върнаха към победите

Арсенал постигна много важна победа срещу Уулвърхемптън с 2:0 в мач от 34-ия кръг на Висшата лига. Головете за "топчиите" бяха дело на Леандро Тросар и Мартин Йодегор.

С успеха Арсенал вече е с 74 точки и отново е лидер в шампионата. Манчестър Сити остава с мач по-малко.

В 20-ата минута Деклан Райс стреля от границата на наказателното поле, но ударът му премина на косъм от десния страничен стълб.

10 минути след това се откри отлична възможност за Уулвърхемптън след изстрел на Жоао Гомеш. Давид Рая обаче показа отличен рефлекс и успя да избие топката с помощта и на гредата.

В самия край на първата част Арсенал поведе в резултата. Габриел Жезус показа отличен поглед върху играта и намери Леандро Тросар на добра позиция, който с прецизен удар в левия ъгъл не остави шансове на Жозе Са.

През втората част "артилеристите" затвориха играта и не допуснаха опасни положения пред вратата си.

В 94-ата минута "топчиите" имаха добра възможност чрез Габриел Мартинели, който нахлу в наказателното поле, но вратарят на домакините успя да спаси.

В добавеното време на двубоя Арсенал стигна до гол на успокоението. Футболистите на Микел Артета разиграха добре и топката стигна в пеналтерията до Мартин Йодегор. Норвежецът се опита на свой ред да направи подаване, но бранител на домакините блокира паса му. Топката се върна при норвежеца, който от малък ъгъл промуши топката край Са.